تعویض فیلتر هوا خودرو در تهران | زمان مناسب برای تعویض فیلتر وای ماشین

تعویض فیلتر هوا

تعویض فیلتر هوا

فیلتر هوا یکی از مهم ترین قسمت های خودروی شماست، این نکته ای است که بسیاری از رانندگان آن را درک نمی کنند. فیلتر هوای خودرو از موتور شما در برابر آلاینده های مضر مانند گرد و غبار و خاک محافظت می کند. در این مقاله از امداد خودرو فوری 786 چند نشانه وجود دارد که نشان‌دهنده زمان تعویض فیلتر هوا خواهد بود:

تعویض فیلتر ماشین | تعویض فیلتر هوا در تهران

نگهداری و بررسی منظم فیلتر هوای خودرو

در حالی که تجربه مشکلات مکانیکی اتفاق اجتناب ناپذیر دارا بودن ماشین شما است، شما می توانید با نگهداری صحیح از آن، عمر وسیله نقلیه خود را تا حد زیادی بهبود و سرانجام در زمان مناسب نسبت به تعویض فیلتر هوا موتور خودرو اقدام کنید.

نگهداری منظم و مناسب خودرو ( سرویس دوره ای خودرو )، کلید داشتن یک وسیله نقلیه ایمن و قابل اعتماد است. ضمناً، رسیدگی به امور جزئی و کوچک می تواند به شما کمک کند از تعمیر سنگین خودرو جلوگیری نمایید.

یکی از این کارها تعویض فیلتر هوا خودرو است. موتور هر خودرویی برای کار کردن به اکسیژن نیاز دارد و فیلتر هوا تضمین می کند که هوای تازه و تمیز به آنجا برسد.

فیلتر هوا از ورود زباله، حشرات، شن، شن و گرد و غبار به موتور شما جلوگیری می کند و هوای مورد نیاز موتور را برای بهترین عملکرد خود می دهد.
فیلترهای هوا برای عمر همیشگی و مداوم ندارد. به مرور زمان، آنها با تمام خاک و گرد و غباری که فیلتر می کنند مسدود می شوند و نیاز به تعویض فیلتر هوا دارند. حال سوال مهم این است که چگونه متوجه شویم که زمان تعویض فیلتر هوا رسیده است:

در این مقاله می توانید نشانه‌های مهم در زمان نیاز به تعویض فیلتر هوا را توضیح خواهیم داد.

1. فیلتر هوای آلوده و کثیف

لازم به ذکر است که فیلتر هوای خود را بشکل بصری چند وقت یک بار بررسی نمایید، به خصوص اگر برخی از این علائم ناراحت کننده را تجربه می کنید. فیلتر هوای جدید را می توان در رنگ های سفید، شیری، کرم یا خاکستری روشن پیدا کرد.

خاک یا گرد و غبار در بیرون سبب تغییر رنگ یا تیره شدن فیلتر شده، اما بازرسی خود را در آنجا متوقف نکنید. همچنین لایه های داخلی و تا شده کاغذ صافی را به صورت فیزیکی بررسی کنید.

اگر متوجه کثیفی یا آلودگی روی فیلتر شدید، حتما در اسرع وقت نسبت به تعویض فیلتر هوا اقدام کنید. فیلتر تمیز برای عملکرد، مصرف سوخت و طول عمر وسیله نقلیه شما ضروری است. فیلتر هوای موتور خود را به صورت چشمی بررسی کنید و اگر کثیف به نظر می رسد آن را تعویض کنید.

2. تعویض فیلتر هوا بعلت بوی بنزین

فیلتر هوا کثیف و گرفتگی توانایی موتور برای سوزاندن تمام سوخت موتور را مختل می کند. کمبود اکسیژن به این معنی است که سوخت به درستی نمی سوزد. سپس از اگزوز خارج می شود و بوی بنزین در خودرو تولید می کند.
اگر خودروی شما در هر مایل بنزین بیشتری می سوزاند، گرفتگی یا کثیف بودن فیلتر هوا ممکن است مشکل اصلی باشد.
فیلتر هوای کثیف می تواند عملکرد خودروی شما را کاهش دهد زیرا اگر اکسیژن کافی از منبع بیرونی دریافت نکند، سوخت بیشتری برای چرخاندن موتور مصرف می کند و بنزین بیشتری مصرف می کند. بنابراین باید هر چه زودتر نسبت به تعویض فیلتر هوا اقدام کنید.

3. صدای غیرعادی و عجیب

تعمیر خودرو یک راه عالی برای یافتن مشکلات قبل از تبدیل شدن به مشکلات بزرگ و گران است. با شناختن صداهای عجیب یک وسیله نقلیه خاص، بهتر می توانید تشخیص دهید که چه زمانی صدا در حال رخ دادن است.

وقتی نوبت به فیلتر هوای خودرو می رسد، موتور شما می تواند بدون هوای تمیز صداهای غیرعادی ایجاد کند. ممکن است صداهای سرفه، خس خس ایجاد کند و نیاز به تعویض فیلتر هوا خودرو احساس شود.

4. دود سیاه و زمان تعویض فیلتر هوا

برای کارکردن موتور به هوا و سوخت نیاز دارید. هوا و سوخت با هم می سوزند و باعث می شود خودرو با کارایی بیشتری بسوزد. دود سیاهی که از اگزوز خارج می شود نشانه واضحی است که وسیله نقلیه شما دارای سوخت بیش از حد بدون اکسیژن کافی برای سوزاندن آن است و زمان تعویض فیلتر هوا رسیده است.

زمان تعویض فیلتر هوا

قدرت فیلتر هوای جدید را دست کم نگیرید. عمر ماشین شما به آن بستگی دارد. اکثر دفترچه های راهنمای خودرو توصیه می کنند، هر 10000 تا 12000 کیلومتر باید نسبت به تعویض فیلتر هوا اقدام کنید.
هیچ خودرویی از آسیب احتمالی فیلتر هوای کثیف مصون نیست. مطمئن شوید که این بخش مهم از سیستم ورودی هوا را به طور مرتب تعویض کنید.

تعویض فیلتر هوا بخشی از برنامه تعمیر و نگهداری خودروی جدید یا دست دوم شماست. علاوه بر این، اگر در شرایط گرد و غباری مانند جاده های خاکی رانندگی می کنید، توصیه می کنم فیلتر هوای موتور خود را هر 12000 کیلومتر یا زودتر تعویض نمایید. می توانید دفترچه راهنمای خودرو خود را برای زمان صحیح بررسی کنید.
با این حال، اگر نمی‌خواهید با اندازه‌گیری مسافت پیموده شده خود را خسته کنید، آن را یک بار در سال به عنوان بخشی از برنامه منظم تعمیر و نگهداری خودرو تغییر دهید.
در مجموع، فیلتر هوا بخش مهمی از سیستم موتور خودرو شما است. اگر این علائم را دارید، به احتمال زیاد زمان تعویض فیلتر هوا رسیده است.

تعویض فیلتر هوا در امداد خودرو 786

نکات گفته شده در بالا از جمله موارد کلیدی و مشخصات تعویض فیلتر هوا در زمان خود خواهد بود. کارشناسان و تعمیرکاران ( مکانیک سیار ) به شما پیشنهاد خواهند کرد با تعویض فیلتر هوا هر نوع خودرویی به سلامت و ایمنی خودرو و سلامت افراد کمک کرده و علاوه بر افزایش طول عمر خودرو ، به طراوت محیط و هوای شهر خود کمک بسیاری کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *