تعمیر گیربکس ماشین | تعمیر گیربکس خودرو | تعمیر گیربکس اتومات

تعمیر گیربکس

گیربکس ماشین قطعاتی با مکانیزم پیچیده ای هستند که باید با دقت زیادی نصب و نگهداری شوند. هنگامی که تعمیر گیربکس مورد نیاز است، مهم است که اطمینان حاصل شود که مراحل صحیح به ترتیب صحیح دنبال شده است. طی سال‌ها، تکنیک‌های تعمیر و سرویس برای افزایش عملکرد و طول عمر واحد بهینه‌سازی شده‌اند، بنابراین باید با افرادی تماس بگیرید که به‌روز و آگاه در مورد سرویس و تعمیر گیربکس هستند. ( تعویض گیربکس )
تعمیر گیربکس ماشین | تعمیر گیربکس خودرو | تعمیر گیربکس اتومات

تعمیر گیربکس ماشین

یک ماشین از قطعات مختلفی تشکیل شده است که هماهنگی و عملکرد این قطعات باعث حرکت ماشین می شود. در صورت بروز مشکل در هر یک از این قطعات، هندلینگ و شتاب خودرو نیز دچار مشکل می شود. در خودرو، برخی از قطعات اهمیت بیشتری نسبت به برخی دیگر دارند و اگر این قطعات تعمیر نشوند ( مانند تعمیر گیربکس )، باعث توقف حرکت خودرو و یا آسیب دیدن سایر قطعات می شود. یکی از این قسمت ها نقش مهمی در شتاب گیری دارد گیربکس خودرو است.
گیربکس یکی از قطعاتی است که در تمامی خودروها استفاده می شود و به عنوان واسطه بین موتور و چرخ های خودرو عمل می کند تا شتاب ایجاد شده توسط موتور به چرخ های خودرو منتقل شده و خودرو حرکت کند. این گیربکس سالم است که خودرو می تواند با شتاب ها و سرعت های مختلف حرکت کند. بنابراین باید برای تعمیر گیربکس اتوماتیک ماشین در صورت خرابی آن سریعتر اقدام نمایید.
گیربکس خودرو با توجه به نوع و اجزای مورد استفاده در ساخت خود نیاز به مهارت خاصی برای تعمیر خودرو در محل دارند، تعمیر گیربکس امری کاملا تخصصی است و برای کسب نتایج رضایت بخش باید توسط متخصصان انجام شود. اما امروزه با توجه به پیشرفت گیربکس، گیربکس معمولاً اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک است که سرویس آن نیاز به دانش خاصی دارد.
تعمیر گیربکس ماشین | تعمیر گیربکس خودرو | تعمیر گیربکس اتومات

مراحل تعمیر گیربکس

در ابتدا خرابی گیربکس به دو صورت در حین تعمیر و نگهداری خودرو یا زمانی که علائم عیب ظاهر می شود، شناسایی و مشخص می شود، در اغلب موارد عیب گیربکس با علائمی مانند شل شدن دنده یا صداهای عجیب و غریب خود را نشان می دهد. پس از هر گونه علائم غیرعادی باید برای تعمیر گیربکس به مراکز مجاز مراجعه کنید.

در مرحله بعد مکانیک سیار با توجه به نشانه ها علت خرابی را تخمین می زند اما به طور دقیق تر باید گیربکس را با دقت از خودرو خارج کرد.
اگر علت کمبود روغن گیربکس باشد، نیازی به خارج کردن گیربکس از خودرو نیست و تنها با تعویض روغن گیربکس می توان این مشکل را حل کرد.
اگر خرابی به دلیل قطع شدن سیستم الکتریکی گیربکس یا پارگی و شکستن دنده ها باشد، باید گیربکس را از خودرو خارج کرد تا میزان آسیب دیدگی بررسی شود.
پس از بررسی دقیق مشخص می شود که آیا آسیب دیدگی قابل ترمیم است و یا نیاز به تعویض کامل گیربکس است.با توجه به اینکه تعویض کامل گیربکس مستلزم هزینه های زیادی است، در صورت امکان تعمیر گیربکس، نباید نسبت به تعویض گیربکس اقدام نمایند.
در نهایت، پس از تعمیر گیربکس باید با احتیاط دوباره داخل خودرو قرار گیرد و تمامی اتصالات به درستی به گیربکس متصل شوند.
علت اصلی و عامل اصلی جدی ترین خرابی ها، تعویض نکردن به موقع روغن گیربکس و عدم تعمیر گیربکس طبق برنامه زمانی سازنده است.
تعمیر گیربکس ماشین | تعمیر گیربکس خودرو | تعمیر گیربکس اتومات

تعمیر تخصصی گیربکس

هر خودرو برای رانندگی به هماهنگی و سلامت قطعات مختلف نیاز دارد که یکی از آن قطعات گیربکس است. هماهنگی گیربکس با موتور و چرخ های خودرو باعث حرکت صحیح خودرو در جاده و شتاب گیری صحیح و به موقع خودرو می شود. با توجه به اهمیت گیربکس در خودرو و نیاز همه خودروها به تعویض گیربکس، دانش و آگاهی بالایی برای تعمیر گیربکس لازم است.

در گذشته گیربکس ها ساختار ساده ای داشتند و اغلب با دست ساخته می شدند به همین دلیل بررسی و تعمیر گیربکس نیاز به دانش خاصی نداشت اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی گیربکس و همچنین سایر قطعات خودرو بهبود یافته است و به روز شد.
گیربکس به روز شده ای که در خودروهای جدید استفاده می شود در 90 درصد موارد اتوماتیک است و ساختار ساده گیربکس قدیمی را ندارد. حتی گیربکس هایی که در حال حاضر بر روی خودروهای مختلف استفاده می شوند تفاوت های زیادی دارند و برای سرویس هر نوع خودرو نیاز به دانش متفاوتی دارند.
به عنوان مثال گیربکس های مورد استفاده در خودروهای بنز ساختار پیچیده تری نسبت به خودروهای دیگر دارند و برای تعمیر آنها نیاز به دانش و تجربه و مهارت است. سایر خودروهای رده بالا نیز مشابه این وضعیت هستند و کسانی که گیربکس های دستی و قدیمی تر را تعمیر می کنند ممکن است گزینه مناسبی برای تعمیر گیربکس اتومات نباشند.

نکات مهم هنگام تعمیر گیربکس

در تعمیر گیربکس باید به نکات مختلفی توجه کرد که یکی از آنها بررسی سطح روغن گیربکس و نشتی روغن گیربکس است. اگر جعبه مخزن روغن نشتی داشته باشد، سطح روغن به آرامی کاهش می یابد و ناپدید می شود.
در صورت صحیح بودن اتصالات و لوله کشی و عدم نشتی گیربکس، در صورتی که سطح روغن گیربکس زیر نرمال باشد، با تعویض روغن جدید به راحتی می توان عیب را برطرف کرد.
در نظر داشته باشید که روغن جدید استفاده شده در گیربکس باید اصل و مطابق با نوع خودرو مطابقت داشته باشد.
اگر روغن گیربکس سوخته یا خراب شده باشد، ابتدا باید روغن قدیمی به طور کامل از جعبه دنده خارج شود. دستگاهی برای حذف روغن قدیمی از گیربکس مورد نیاز است. حذف سنتی و دستی روغن گیربکس از گیربکس ممکن است صورت را به طور کامل از گیربکس جدا نکند، در نتیجه روغن جدید با روغن قدیمی مخلوط می شود. ( تعمیر گیربکس ) 
روغن تازه مخلوط شده با روغن به سرعت خراب می شود. توجه داشته باشید که در زمان تعویض روغن در گیربکس، مرکز مربوطه باید از دستگاهی برای خارج کردن روغن قدیمی استفاده کند.
در صورت خرابی گیربکس، دنده های آسیب دیده باید با بازرسی دقیق و نسبت به تعمیر گیربکس شوند.
تعمیر گیربکس ماشین | تعمیر گیربکس خودرو | تعمیر گیربکس اتومات

انواع گیربکس ( تعمیر گیربکس در تهران )

1_ گیربکس دستی

 • مراقبت از گیربکس های دستی بسیار راحت تر از گیربکس اتوماتیک است زیرا ساختاری ساده تر دارند و هیچ عارضه ای ندارند و ما به راحتی می توانیم با رعایت نکات ساده از گیربکس خودرو خود مراقبت کنیم و آن را سالم نگه داریم و تعمیر گیربکس را به تعویض بیندازیم.
 • اگر در ترافیک گیر کرده اید، بهتر است دنده را خلاص و از نگه داشتن پدال کلاچ خودداری کنید، زیرا پدال کلاچ یاتاقان کلاچ را فشار می دهد.
 • اگر انتقال نیرو بین میل لنگ و گیربکس را در جاده با کلاچ قطع کنیم، روغن موجود در بلبرینگ کلاچ به مرور زمان از بین می رود و اگر روغن موجود در آن خاصیت روان کنندگی خود را از دست بدهد، یاتاقان فرسوده می شود. خشک، کند و هنگام فشار دادن صدا ایجاد می کند. ( تعمیر گیربکس )
 • بهترین زمان تعویض روغن گیربکس را به خاطر بسپارید و آن را در زمان مقرر تعویض کنید، انجام این کار باعث می شود خودروی ما همیشه سالم باشد و همچنین عمر جعبه را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.
 • دقیقاً زمانی که عمر دیسک و صفحه کلاچ به پایان می رسد باید سریعاً آن را تعویض کرد زیرا وقتی صفحه کلاچ تقریباً فرسوده شده است، خودرو شتاب قبلی را نخواهد داشت و نمی تواند به راحتی سربالایی را طی کند. ( تعمیر گیربکس )
  به همین دلیل است که مصرف سوخت خودرو افزایش می یابد. راه دیگر برای تعیین عمر کلاچ این است که با دنده 4 یا 3 استارت بزنید، اگر ماشین حرکت کند و پس از رها کردن آرام کلاچ متوقف نشود، مشخص است که عمر صفحه کلاچ به پایان رسیده است، اما اگر متوقف شود، صفحه کلاچ است. سالم .

2_ گیربکس اتومات

 • گیربکس اتوماتیک حساسیت بیشتری نسبت به جعبه های دستی دارند و لازم است روغن را در زمان مناسب تعویض کنید تا دچار مشکلات زیادی هنگام تعمیر گیربکس ماشین نشوید.
 • زمان بندی و فرکانس صحیح تعویض روغن گیربکس در 50000 تا 60000 کیلومتر به نوع خودرو و شرایط رانندگی بستگی دارد، اما برای مقدار دقیق ابتدا به دفترچه راهنمای خودرو خود مراجعه کنید.

تعمیر گیربکس ماشین | تعمیر گیربکس خودرو | تعمیر گیربکس اتومات

 • لازم به ذکر است در هنگام نصب گیربکس خودرو را رها نکنید زیرا این عمل به گیربکس فشار وارد می کند. با قرار دادن گیربکس در حالت دستی و انتخاب دنده سنگین تر، باید از افزایش سرعت خودرو خودداری کنید، این کار باعث کاهش تلاش ترمز و کاهش ساییدگی لنت ترمز می شود. دور موتور زیاد بالا نمی رود زیرا کلاچ و تسمه های گیربکس ماشین با بالا بردن دور موتور تحت فشار قرار می گیرند. ( تعمیر گیربکس )
 • نکته دیگری که باید به آن توجه کرد این است که هنگام تعویض روغن گیربکس، نباید روغن گیربکس را کاملا خالی کنیم زیرا حذف کامل آن باعث خطا در کامپیوتر گیربکس می شود. به این ترتیب گیربکس با روغن قدیمی تطبیق داده می شود و با تخلیه روغن گیربکس با توجه به داده های موجود نمی تواند به درستی کار کند و مشکلاتی مانند کوبش گاز و هدر رفتن گاز پیش می آید. تعمیر گیربکس
 • برای تعویض روغن گیربکس بهتر است روغن داخل کارتل گیربکس تخلیه شود و به مقدار روغن باقی مانده در گیربکس دست نزنید زیرا این روش باعث می شود روغن جدید با روغن قدیمی مخلوط شود و آلودگی روغن باقیمانده است. بین روغن تمیز و قدیمی تقسیم می شود تا سطح آلودگی همه روغن ها کاهش یابد.
 • هنگام توقف خودرو در ترافیک، که ممکن است بیش از 40 ثانیه یا کمتر طول بکشد، باید از ترمز استفاده کرد، در غیر این صورت بهتر است دنده ماشین را خلاص کنیم.

تعمیر گیربکس اتومات

ممکن است اتومبیل شما همواره در معرض تعمیر قطعات مختلف بویژه گیربکس است در این مقاله قصد داریم درباره انواع گیربکس و انواع تعمیرات آن به شما اطلاعات بدهیم.

برای تعمیر و تعمیر و تعویض دوره ای خودرو با امدادخوردو سیار 786 تماس حاصل فرماید.

نشانه های خرابی گیربکس ( تعمیر گیربکس )

 • تعمیر ساعت گیربکس
 • صدای کلیک را هنگام تعویض دنده
 • عیب یابی و عیب یابی کامپیوتر انتقال
 • الکترونیک تیپ ترونیک
 • استپ ترونیک

به خوبی از ماشین خود مراقبت کنید زیرا ماشین شما از شما مراقبت می کند. متاسفانه یافتن تعمیرگاه گیربکس که دانش و تجربه لازم برای تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروی شما را داشته باشد بسیار دشوار است. این همان نقطه ای است که باید روی آن تمرکز کنید

این یک کار تخصصی است و این کار اشتباهی است که آن را به یک مکانیک ساده بسپارید زیرا در بسیاری از مواقع برای تعمیر گیربکس خود دو بار دستمزد دریافت می کنید و سپس آن را به متخصص ببرید زیرا گیربکس تفاوت زیادی بین تعویض و تعویض دارد.

تعمیر گیربکس ماشین | تعمیر گیربکس خودرو | تعمیر گیربکس اتومات

تعمیر گیربکس خودرو ها متأسفانه بسیاری از افراد به دلیل عیب یابی قطعات را تعویض می کنند، در صورتی که قطعات تعمیر شوند و شما می توانید بهترین کیفیت را با قیمت پایین تهیه کنید..

توصیه می شود قبل از اینکه هزینه زیادی را متحمل شوید، ماشین خود را به طور مرتب سرویس کنید.تعمیر گیربکس اتوماتیک ماشین های لوکس و خارجیما در تعمیرگاه خود با سالها تجربه در تعمیر دوچرخه از تمامی برندهای خارجی اعم از آلمانی، ژاپنی، کره ای، آمریکایی و غیره با آخرین دانش و مهارت در گیربکس اتوماتیک و با استفاده از جدیدترین و بهترین ابزارهای دنیا، داریم.

برای کاربران عزیزمان در تهران هستیم و انواع ماشین هایی که در تعمیرگاه های‌مان تعمیر می کنیم.

 

تعمیر گیربکس اتوماتیک از تعمیر موتور خودرو مهم تر و سخت تر است

تعمیرگاه های خودرو همیشه مشکل تعمیرگیربکس را نسبت به تعمیر موتور خودرو داشته اند و برای رفع ایراد خودروی مشتری و تحویل خودرو به مشتری به زمان تعمیر و تخصص بیشتری در این زمینه نیاز دارند.

مثل روز اول تعمیر گیربکس اتوماتیک یک کار کاملا تخصصی است و نیاز به متخصص بسیار ماهر و با تجربه دارد، پس خودروی خود را به هیچ  تعمیرگاه که در آینده با مشکلات جدی تری یا هزینه های گزاف برای سرویس گیربکس مواجه خواهد شد، نسپرد. خوشبختانه سرویس گیربکس امدادخودرو یسیار786و تجربه تعمیر انواع گیربکس اتوماتیک را دارد، پس از سپردن خودرو خود به ما دریغ نکنید.

تعمیر گیربکس اتومات خودرو

تعمیر گیربکس اتوماتیک یکی از خدمات تخصصی است که توسط تعمیرگاه امداد خودرو 786 با خدمات تعمیر گیربکس ارائه می شود. کلیه خدمات مجموعه ما توسط بهترین تعمیرکاران گیربکس اتوماتیک انجام می شود.

تعمیر گیربکس اتوماتیک یکی از کارهای تخصصی خودرو است که باید توسط مکانیک های مجرب و متخصصین گیربکس اتوماتیک انجام شود.

خودروهای بنز که همواره به عنوان خودروهای لوکس و گران قیمت در ایران و بازار ایران دیده می شوند، از جمله خودروهای آلمانی هستند که سال هاست در کشورمان مورد استفاده قرار می گیرند و از آنجایی که گیربکس این خودرو از گیربکس اتوماتیک بهره می برد، نیاز دارد.

کار بسیار سختی است. تخصصی است و نیاز به سالها تجربه و دانش در این زمینه دارد. اگر صاحب خودروی بنز گران قیمت هستید و با مشکل گیربکس مواجه هستید، نگران نباشید و به تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک ما مراجعه کنید تا گیربکس بنز شما را به سرعت سرویس کرده و بهترین خدمات را به شما ارائه دهد.

تعمیر گیربکس ماشین | تعمیر گیربکس خودرو | تعمیر گیربکس اتومات

تعمیر گیربکس هیوندای

اتعمیر فوق تخصصی جهبه دنده خودرو هیوندایخودروی ژاپنی هیوندای یکی از قدرتمندترین خودروهای امروزی جهان است که در سراسر جهان از محبوبیت بالایی برخوردار است و از آنجایی که این خودرو در مدل های مختلف در سراسر ایران عرضه می شود.

تعمیر گیربکس هیوندای کار بسیار خاصی است و نیاز به بسیار با دانش چون برای تعمیر گیربکس اتوماتیک نمی توانید به جای دیگری اعتماد کنید، کافیست با امدا خودرو تهران 786 تماس حاصل فرماید تا با خیالی آسوده خودروی سالم خود را از ما دریافت نماید.

 

تعمیر انواع گیربکس اتوماتیک

از آنجایی که هر خودرو دارای انواع مختلفی از گیربکس اتوماتیک و نوع خاصی از گیربکس است، خوب است که این نوع گیربکس ها را به خوبی بشناسیم و بتوانیم به طور دقیق آن ها را از یکدیگر تشخیص دهیم.تعمیر گیربکس DCT (دو کلاچه)گیربکس DCT که در ایران به گیربکس کلاچ معروف است، یکی از گیربکس های مورد استفاده در خودروهای بی ام و، کیا، چری، مرسدس بنز و ژاپنی مانند هیوندای و حتی خودروهای لوکس و گران قیمت است.

تعمیر گیربکس خودرو

حتی اگر گیربکس دستی دارید دستی داشته باشید. تعمیر آن را به یک متخصص بسپارید تا بعداً متحمل ضرر مالی یا خسارتی نشوید، پس چه بهتر، اگر مشکل پخش زنده دارید همین الان با ما تماس بگیرید! اگر خودروهای چینی مانند جک، جیلی، تیگو و سایر خودروهای اتوماتیک وارداتی دارید، با خیال راحت به ما سر بزنید، ما مهارت های لازم را برای تعمیر گیربکس اتوماتیک در تمامی این خودروها داریم.

گیربکس های اتوماتیک به هیچ وجه شبیه گیربکس های دستی نیستند و هر نوع از این گیربکس ها سختی های خاصی دارند که نیاز به تخصص ویژه دارند.

تعمیر گیربکس ماشین | تعمیر گیربکس خودرو | تعمیر گیربکس اتومات

چرا گیربکس اتوماتیک حذف شده است

شاید یکی از این موارد برای ماشین شما اتفاق افتاده باشد، مانند:

 • ریزش روغن و پیستون گیربکس اتوماتیک
 • خرابی فشار بالا در توربین خودرو ( تعمیر گیربکس )

چرا گیربکس صدا می دهد

دلیلش خیلی ساده است، دنده دیفرانسیل ( گیربکس ) خراب است و مشکل ایجاد می کند.

علت خرابی گیربکس

معمولاً کلیک در گیربکس مشکل از ساعت گیربکس خودرو است یا خودروی شما مشکل برق دارد که باید برطرف شود.

گیر کردن گیربکس در حالت پارک

اولین احتمال در این حالت این است که باتری ماشین شما خالی شده باشد و یا اینکه سلکتور خراب شده و زیر پدال توقف داشته باشد و باید سریعا این مشکل برطرف شود. ( تعمیر گیربکس )

قدرت نداشتن خودرو

این مشکل ناشی از نشت روغن گیربکس یا تخلیه روغن گیربکس است و در گیربکس های اتوماتیک بیشتر دیده می شود.

دلیل بوی سوختگی

در صورت مشاهده این مشکل، لطفا سریعا خودرو را به تعمیرگاه گیربکس خودرو ببرید، زیرا مشکل می تواند ناشی از گرم شدن بیش از حد روغن گیربکس یا کثیف بودن روغن باشد.

توقف ناگهانی خودرو ( تعمیر گیربکس )

تنها دلیلش می تواند مربوط به کلاچ باشد و باید سریعا آن را تعمیر کنید تا گیربکس آسیب زیادی نبیند.

تعمیر گیربکس حرفه ای

اگر وسیله نقلیه شما مشکل گیربکس اتوماتیک دارد، می توانید پس از یک بازدید رایگان توسط امداد خودرو 786 و تیم تعمیر گیربکس ، برای مشکلات گیربکس اتوماتیک خود کار تعمیر گیربکس اتومبیل خود را به ما بسپارید.

پس از این مرحله هزینه تعمیر گیربکس خودروی شما مشخص می شود و در صورت موافقت، تعمیر شروع می شود. پس از تعمیر، ما تضمین می کنیم که گیربکس شما مانند روز اول کار می کند و به شما خدمات مختلفی ارائه می نماییم .

تعمیر گیربکس اتوماتیک بسیار مهم است.

مهم ترین مسئله در جلوگیری از آسیب دیدن گیربکس های خارجی و وارداتی، تعمیر گیربکس و و سرویس و نگهداری منظم است و در صورتی که خودروی شما دارای چراغ گیربکس یا چراغ چک روشن است، باید بلافاصله با امدادخودرو سیار 879 تماس بگیرید. تااز آسیب رساندن به گیربکس خودروی خود در آینده جلوگیری کنید.

تعمیر گیربکس دستی

تعمیر گیربکس دستی توسط بسیاری از شرکت ها و تعمیرکاران انجام می شود. این قطعه یکی از مهم ترین قطعات در خودرو و بخشی از سیستم حرکتی خودرو است. هر از گاهی این سیستم باید بررسی شود. گیربکس خودرو به دلایلی ممکن است آسیب ببیند و عیب آن باید به زودی بررسی شود. اگر خرابی گیربکس در مدت زمان مشخصی تشخیص داده نشود، متحمل هزینه های زیادی خواهید شد.

ساده ترین شکل گیربکس خودرو ، گیربکس دستی است که در آن نیرو به کلاچ منتقل می شود و می تواند به صورت دستی توسط راننده کار کند. همچنین می توانند از دنده به صورت دستی استفاده کنند و دنده خود را انتخاب کنند که به دلیل دنده ها بیش از هرجای دیگری نیاز به تعمیر گیربکس پیدا میکنند.

تعمیر گیربکس دستی و استفاده از گیربکس دستی به راننده این امکان را می دهد که حداکثر کنترل را بر خودرو داشته باشد. برخی از علاقه مندان به خودرو، گیربکس های دستی را به گیربکس های اتوماتیک ترجیح می دهند.

زیرا می توانند در حین رانندگی از چیزهای زیادی لذت ببرند و یکی از راه های تفریح و لذت بردن از رانندگی فقط استفاده از گیربکس دستی برای آنهاست.

زمان انجام تعمیر گیربکس

اگر گیربکس مشکل داشته باشد، خودرو به خوبی حرکت نمی کند. این کار به سایر قسمت های خودرو آسیب می رساند. تعمیر گیربکس های دستی داخلی توسط تعمیرکارانی انجام می شود که تمامی قطعات مربوطه را در مغازه خود دارند. تا بتوانند مشکلات این قسمت را سریعتر حل کنیم.

اهمیت تولید و تعمیر گیربکس

تولید گیربکس و تعمیر گیربکس در کشور بسیار حائز اهمیت است و تولید این قطعه بسیار پرهزینه است. هر قطعه ای که در یک گیربکس استاندارد استفاده می شود باید استانداردهای لازم را داشته باشد تا بهترین شتاب خودرو را تضمین کند.

گاهی اوقات پیش می آید که هنگام تعویض دنده، شتاب خودرو کاهش می یابد و کلاچ به طور کامل رها نمی شود. عدم شتاب خودرو می تواند یکی از دلایلی باشد که شما نیاز به تعمیر گیربکس دارید .

ساختار گیربکس دستی

اولین سیستم انتقال قدرت در صنعت خودروسازی جهان، گیربکس دستی بود. با گذشت زمان، این گیربکس ها پیشرفت کردند و از فولاد و چدن ساخته شدند. امروزه گیربکس های دستی و اتوماتیک در دسترس هستند. در گیربکس های دستی تعویض دنده معمولا با کمک اهرم ها و کلاچ های دنده که بخشی از سیستم هیدرولیک خودرو هستند انجام می شود و به مراتب در تعمیر گیربکس دستی ظرافت کمتری وجود دارد .

جلوگیری از خرابی گیربکس دستی پس از تعمیر گیربکس

پس از تعمیر گیربکس دستی برای جلوگیری از ضربه به قطعات و اجزای گیربکس دستی می توانید از روغن مخصوص گیربکس استفاده کرده و آن را روغن کاری کنید. روغن کاری قسمت های مختلف گیربکس دستی باعث افزایش طول عمر آن و همچنین جلوگیری از سایش قطعات گیربکس می شود. گیربکس های دستی به خوبی کار می کنند و در صورت مراقبت به راحتی نمی شکنند.

تعمیر گیربکس و رفع لرزش هنگام تعویض دنده

اگر سیستم گیربکس خودروی شما مشکلی ندارد، می توانید در حین رانندگی بدون لرزش دنده ها را تعویض کنید. هنگامی که در حال رانندگی هستید، اگر متوجه شدید که ماشین شما صدای خراش و لرزش قوی در هنگام تعویض دنده دارد، این مشکل از گیربکس ماشین شماست و نیاز به تعمیر گیربکس دارید.

اگر هنگام فشار دادن کلاچ خودرو احساس سایش قطعات کردید، احتمالاً دیسک های کلاچ فرسوده شده اند. اگر این اتفاق پس از برداشتن پا از روی کلاچ رخ داد، به احتمال زیاد مربوط به همگام‌کننده دنده ماشین شما است. در این صورت بلافاصله به مرکز خدمات مراجعه کنید و درخواست تعمیر گیربکس نمایید.

بررسی علل خرابی گیربکس دستی و تعمیر گیربکس

تعمیر گیربکس با توجه به اینکه گیربکس دستی خودرو می تواند سرعت خودرو را کنترل کند و نیروی لازم را به چرخ ها برساند دارای اهمیت بسیاری است ، اما این واحد به دلایل مختلفی از جمله موارد زیر ممکن است خراب شود.

اگر سرعت شما با دنده های در نظر گرفته شده برای خودرو مطابقت نداشته باشد یا از دنده عقب استفاده کنید، گیربکس از کار می افتد و نیاز به تعمیر گیربکس پیدا خواهید کرد.

اگر پای خود را برای مدت طولانی روی کلاچ نگه دارید و دلیلی برای این کار وجود نداشته باشد، گیربکس آسیب دیده و نیاز به تعمیر گیربکس دارد.

دنده های فرسوده آسیب قابل توجهی به گیربکس وارد می کنند و دلیل بعدی برای ایجاد نیاز تعمیر گیربکس هستند.

روغن گیربکس به طور مستقیم بر عملکرد گیربکس تأثیر می گذارد. بنابراین اگر روغن خیلی کم یا بی کیفیت باشد، گیربکس از کار می افتد و باید برای تعمیر گیربکس به تعمیرکار مراجعه نمایید.

قیمت تعمیر گیربکس در تهران

مدت زمانی که صرف تعمیر گیربکس دستی می کنید در تعیین ارزش آن بسیار مهم است. تعمیرکار باید با توجه به قیمتی که انجمن صنفی برای آنها در نظر گرفته است، برای این تعمیر مبلغ مشخصی را از مالک خودرو دریافت کند. گیربکس دستی به راحتی قابل تعمیر است و گاهی اوقات برعکس این اتفاق می افتد.

در برخی موارد، یافتن عیب گیربکس و رفع آن بسیار مشکل است، بنابراین مالک خودرو مجبور است هزینه بیشتری برای تعمیر گیربکس خودروی خود بپردازد.

امیدواریم بتوانید اطلاعات زیادی در مورد تعمیر گیربکس دستی از مطالب فوق بدست آورید. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره با تیم تعمیر گیربکس امداد خودرو تهران 786 تماس بگیرید.