تعویض تسمه تایم خودرو در محل

تسمه تایم

تسمه تایم خودرو

تسمه تایم خودرو چیست و تعویض تسمه تایم چه زمانی می‌باشد؟ امروزه از خودروها یا موتور سیکلت‌ها، خودروها و حتی ژنراتورها استفاده می شود. ژنراتورهای برقی چهار زمانه در اندازه ها و مکانیسم های مختلف به تعداد زیاد در تمامی صنایع به ویژه صنعت خودرو یافت می شود.

تعویض تسمه تایم خودرو در تهران

قسمت تسمه تایم خودرو در داخل موتور خودرو بسیار مهم است و به عنوان یکی از مهمترین قطعات خودرو محسوب می‌شود. زیرا اگر تسمه تایم مفقود یا شکسته باشد، ماشین شما روشن نمی شود، حرکت نمی کند. یکی از مهمترین وظایف تسمه تایم زمان بندی حرکت سوپاپ های موتور است.

این کار به این صورت انجام می شود که به ازای هر چرخش میل لنگ، میل سوپاپ یک بار می چرخد. بله به این معنی نیست که در گذشته از زنجیر به عنوان تسمه تایم استفاده می شد که عمر طولانی تری نسبت به تسمه تایم پلاستیکی داشت، بلکه هر نوع تسمه تایم مزایا و معایبی دارد. اطلاعات ممکن است هر از گاهی تغییر کند.

کاربرد تسمه تایم خودرو

پس از اطلاع از تعرفه و قیمت تعویض تسمه تایم خودرو بعنوان یکی از خدمات تعمیر خودرو در محل پرفروش ترین خودروها در خانه، خوب است با این قطعه و عملکرد آن آشنا شوید و بدانید که چرا باید هزینه بیشتری نسبت به تعویض منظم آن صرف کنید.
اگر با اصول کار یک موتور احتراق داخلی آشنا هستید، می دانید که موتور عمدتا از دو قسمت تشکیل شده است:

بلوک سیلندر و سر موتور. پیستون‌های بلوک سیلندر توسط میل لنگ به حرکت در می‌آیند و سوپاپ‌های سرسیلندر همزمان به سمت بالا و پایین حرکت می‌کنند، به طوری که عملیات وارد کردن مخلوط سوخت و هوا به سیلندر، انفجار، عملیات و حذف دود طول می‌کشد.

پاره شدن تسمه تایم

اگر هنگام تعویض تسمه تایم خودرو خود دقت نکنید، منجر به پاره شده تسمه تایم خواهد شد و هزینه زیادی برای شما به همراه خواهد داشت. یکی از اولین قطعات خودرو که از پارگی تسمه تایم آسیب جدی می بیند، میل سوپاپ است. زیرا در صورت پاره شدن تسمه تایم زمان چرخیدن میل لنگ و میل سوپاپ بر هم ریخته و در نهایت این دو قسمت بسیار مهم با هم برخورد خواهند کرد.

نکته مهم درمورد تسمه تایم خودرو

یکی دیگر از قسمت های بسیار مهمی که هنگام تعویض تسمه تایم خودرو باید به آن توجه کنید، تعویض تسمه دینام است. زیرا این قطعه در حالت عادی باید هر 20 هزار کیلومتر تعویض شود. زیرا در صورت پاره شدن این تسمه قطعات آن به داخل مخزن تایم می ریزد و باعث آسیب دیدن تسمه تایم می شود.

زمان تعویض تسمه تایم خودرو

امروزه پس از میانگین 60000 کیلومتر کارکرد باید نسبت به تعویض تسمه تایم خودرو اقدام کنید. اما ناگفته نماند که این مقدار در هر خودرو با توجه به مدل و سطح کارکرد متفاوت است و باید شاخص های بیشتری نسبت به تعداد کیلومتر خودرو در نظر گرفته شود.

از آنجایی که میانگین طول عمر تسمه تایم بین 3 تا 5 سال است، پس از این مدت باید تسمه تایم خودروی خود را تعویض کنید.

علائم خرابی تسمه تایم خودرو

ظاهر شدن دود بیش از حد معمول از اگزوز یکی از نشانه هایی است که ممکن است علت مشکل تسمه تایم ماشین باشد. زیرا اگر داخل این موتور خودرو به درستی کار نکند، سوخت به درستی نمی سوزد.

از دیگر علائم آسیب تسمه تایم می توان به روشن نشدن خودرو اشاره کرد، زیرا در صورت بروز مشکل در تسمه تایم خودرو، میل لنگ نمی تواند به درستی با میل سوپاپ ارتباط برقرار کند.

علاوه بر این، علائم دیگری که هنگام نزدیک شدن تسمه تایم خودرو به طول عمر خود رخ می دهد شامل کاهش قدرت و عملکرد موتور خودرو است.

تعویض تسمه تایم در محل

یکی از ساده ترین راه های تعویض تسمه تایم خودرو، تعویض تسمه تایم در محل است که هزینه مراجعه افراد به تعمیرگاه ها را کاهش می دهد و در کمترین زمان ممکن انجام می شود.
امداد خودرو تهران 786 تجربه بسیار خوبی در سرویس و عیب یابی خودروهای ایرانی و خارجی مدل بالا برای مشتریان عزیز دارد.

شماره تماس: 09937906264

قیمت تعویض تسمه تایم در تهران

قیمت تعویض تسمه تایم در تهران برای خودروهای مختلف متفاوت است. به عنوان مثال هزینه تعویض تسمه تایم ال 90 به دلیل پیچیدگی و سختی عملیات تعویض از هزینه تعویض تسمه تایم پراید بیشتر است. هزینه تعویض تسمه تایم سمند ef7 یکسان بوده و به دلیل سختی بیشتر حجم بیشتری می طلبد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *