تعمیر بلبرینگ چرخ خودرو در تهران

بلبرینگ چرخ

بلبرینگ چرخ

بلبرینگ چرخ ها قسمت اصلی قسمت چرخ خودرو است که چرخ را به محور متصل می کند. این قطعه مجموعه ای از توپ ها یا مخروط های فلزی است که توسط حلقه های فلزی به هم متصل شده اند.

بلبرینگ چرخ برای عملکرد صحیح خودرو، توپی ها، چرخ ها و لاستیک ها ضروری هستند که اصطکاک را کاهش می دهند و باعث می شوند خودرو به راحتی در جاده حرکت کند.

تعویض بلبرینگ چرخ در تهران

بلبرینگ چرخ خودرو به چرخ ها کمک می کنند تا سرعت مناسب را حفظ کنند و به راحتی، سریع، روان و با اصطکاک کم بچرخند. از این قطعات در انواع خودرو، کامیون، سدان، کوپه، دوچرخه و هواپیما استفاده می شود.

بلبرینگ بر روی یک محور فلزی نصب می شوند و به طور محکم در داخل توپی چرخ قرار می گیرند که یک قطعه فلزی توخالی در مرکز چرخ است. بلبرینگ چرخ مسئول نگه داشتن پیچ و مهره هایی است که برای اتصال لاستیک به چرخ استفاده می کنید.

نشانه های خرابی بلبرینگ چرخ خودرو

برای تشخیص خرابی بلبرینگ چرخ خودرو، علائم رایجی وجود دارد که می توانید در خودروی خود جستجو کنید.

سایش ناهموار لاستیک

اولین علامت خرابی بلبرینگ چرخ ها، سایش ناهموار لاستیک است. به همین دلیل، اندازه تایر ممکن است در مقایسه با سایر لاستیک‌های خودرو غیرعادی باشد.

در شرایط عادی، زمانی که لاستیک به دلیل استفاده طولانی مدت یا شرایط رانندگی خاص فرسوده می شود، همه لاستیک ها در شرایط رانندگی یکسان از سایش مشابه بهره مند می شوند. اگر لاستیک‌های شما به طور یکنواخت فرسوده نمی‌شوند، ممکن است ناشی از خرابی بلبرینگ چرخ‌ خودرو باشد.

علت مشکل می تواند دلایل دیگری مانند نامرتب بودن چرخ ها، ناهمواری لاستیک ها و … باشد، بنابراین اگر مشخص شد علائم دیگری در خودرو وجود دارد، تصور نکنید که این مشکل به دلیل نبود بلبرینگ چرخ است.

سر و صدا کردن

یکی دیگر از نشانه های سایش بلبرینگ چرخ، صدای سنگ زنی می باشد. یکی از علائم رایج پنچر شدن لاستیک در ماشین شما این است که لاستیک های شما صدای جیغ می دهند.

این صدای سنگ زنی زمانی ایجاد می شود که بلبرینگ چرخ روغن کاری و حرکت صاف خود را از دست بدهند و در عوض گرما و اصطکاک بیشتری در داخل بلبرینگ ایجاد کنند.

وقتی این صدا را در ماشین خود می شنوید، مانند برخورد دو قطعه فلز له شده به یکدیگر است. شما همچنین می توانید این صدا را از یکی از بلبرینگ های چرخ بشنوید، هنگام تغییر جهت یا چرخش، صدا بیشتر محسوس می شود.

لرزش فرمان خودرو یکی دیگر از علائم خرابی بلبرینگ چرخ

با پیشرفت مشکل لاستیک خودرو، فرمان شروع به لرزیدن می کند. هنگام رانندگی با سرعت کم متوجه لرزش فرمان خواهید شد و با پا گذاشتن روی پدال گاز و شتاب دادن به خودرو، مشکل بیشتر می شود.
اگرچه ممکن است فکر کنید این علامت مربوط به ناهماهنگی لاستیک است، لرزش یک لاستیک ناهموار در سرعت های بالاتر رخ می دهد.
در هر صورت، باید خودرو را نزد مکانیک ببرید تا مشکل را تشخیص دهد و اگر خرابی از بلبرینگ چرخ خودرو باشد، زوتر نسبت به تعمیر بلبرینگ چرخ اقدام نمایید.

کشیدیگی خودرو به یک طرف

اگر بلبرینگ چرخ خودرو آسیب ببیند، لاستیک ممکن است سر بخورد و کشیده شود. اغلب، در این مورد، بلبرینگ آسیب دیده، خورده و ضربه خورده است.
در واقع، وقتی لاستیک خودرو فرسوده می شود، سطح آن فرسوده شده است.
در حالی که این علامت روتور ترمز یا کالیپر ترمز نیست، در واقع توسط خود چرخ ها ایجاد می شود که باعث از کار افتادن بلبرینگ چرخ خودرو به دلیل سایش بیش از حد شده است.

حرکت بیش از حد چرخ

بر خلاف دیگر نشانه ها، تشخیص سایش بیش از حد چرخ دشوارتر است زیرا ممکن است لازم باشد ماشین خود را روی بالابر هیدرولیک قرار دهید یا هر دو چرخ را روی پایه جک بالا ببرید.

در حالی که ماشین ایستاده است، یکی از چرخ های جلو را نگه دارید و سعی کنید آن را به جلو و عقب ببرید تا ببینید چقدر می چرخد یا حرکت می کند. حالا این چرخش را در نیمه دیگر شفت تکرار کنید.

اگر چرخ ماشین شما هنگام تکان دادن به جلو و عقب حرکت کند، احتمالاً وضعیت شما بد است. آج لاستیک سالم به این معنی است که لاستیک لرزش بیش از حد نخواهد داشت.

در صورت تمایل به ثبت درخواست جهت تعمیر بلبرینگ و دیگر قطعات خودرو به صورت حضوری می توانید به آدرس درج شده مراجعه نمایید. امداد خودرو 786 با ارائه خدمات ارزشمند با تکنسین های مجرب تجربه رضایت بخشی را به شما ارائه می دهد.

کلام آخر

در این مقاله از مجله امداد خودرو تهران 786سعی شده است کلمه بلبرینگ چرخ و دلیل نامگذاری آن را توضیح دهیم. پس از معرفی این قسمت و کاربرد بلبرینگ چرخ، وظایف آن را توضیح دادیم.

پس از این مقدمه به قسمت اصلی مقاله و علائم و نشانه های خرابی این قسمت از چرخ خودرو رسیدیم و چند علامت مهم و ساده را توضیح دادیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دیگر خدمات تعمیر خودرو در محل مجموعه ما می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *