تعمیر برق خودرو

سیستم برق خودرو به دو دسته کلی تقسیم می شود: کامپیوتر خودرو و سیستم منبع تغذیه، همه قسمت های زیر بخشی از سیستم منبع تغذیه خودرو هستند: ( تعمیر برق خودرو )
شمع، دینام، باتری، دلکو، کویل، رگولاتور، فیوز، مدار الکتریکی.

اگر از همان ابتدا مطمئن نیستید که مشکل خودروی شما برقی است یا مکانیکی، بهتر است ابتدا یک عیب یابی و دیاگ روی خودروی خود اجرا کنید و سپس یک متخصص حرفه ای که شما را جهت انجام خدمات تعمیر خودرو در محل راهنمایی کند را در جریان قرار دهید.

تمیر سیستم برق خودرو در تهران در محل

خدمات تعمیر برق خودرو

سیستم برق خودرو مجموع عناصر و وسایلی است که مسئول راه اندازی و حرکت خودرو هستند. شامل: ژنراتورهای برق، به عنوان مثال: کویل، توزیع کننده، به عنوان مثال: شبکه سیم کشی الکتریکی، منابع ذخیره برق، به عنوان مثال: باتری ها و دستگاه های مصرف کننده، به عنوان مثال: چراغ ها، شمع خودرو، پمپ های بنزین و غیره. به همین دلیل حتما باید برای تعمیر برق خودرو در محل باید از مکانیک سیار متخصص در همان محل خرابی کمک بخواهید.

تعمیر تخصصی سیستم برق خودرو

  • مشاوره و تعمیر برق خودرو
  • تعمیر برق ماشین بشکل کاملا تخصصی
  • عیب‌یابی و دیاگ خودرو
  • برطرف نمودن هرگونه مشکل مرتبط با سیستم برق خودرو

شماره تماس: 09937906264

تعمیر برق خودرو در محل

این روزها باید یک آچار کنار جاده بگذارید. در بسیاری از امور مانند تعمیر برق خودرو در محل به تخصص خاصی نیاز است و باید با برقکار یا تعمیرکار خودرو تماس گرفته و از آنها کمک بخواهیم. حتی برخی از افراد برای پنچرگیری سیار با یک برقکار خودرو تماس می گیرند و درخواست کمک می کنند.

اگر خودروی شما در جاده مشکل دارد، می توانید با یک تعمیرکار ماهر خودرو تماس بگیرید و در صورت لزوم یک یدک کش خودرو سفارش دهید تا به شما در تعمیر خودرو کمک کند. برقکار خودرو با نشان دادن کارت شرکت خود را معرفی می کند و شما خودرو خود را با خیالی آسوده به آنها تحویل خواهید داد.

 

عیب یابی سیستم برق خودرو

راه های بسیار گوناگون برای عیب یابی سیستم برق خودرو است. اولین علامت نوسان یا قطع شدن سیستم برق خودرو است. اگر با چنین مشکلاتی مواجه شدید قبل از هر اقدامی جعبه فیوز را بررسی کنید و از سالم بودن فیوز مطمئن شوید. زیرا سیستم برق خودرو ایمن است و به سادگی با تعویض فیوز می تواند مشکلات را حل کند.

به طور کلی وقتی برق ماشین به طور ناگهانی قطع و وصل می شود، شکی نیست که دینام و باتری ماشین شما مشکل دارد.

اگر در حین رانندگی ناگهان احساس کردید که هیچ سیستمی دیگر کار نمی‌کند، چراغ جلو یا رادیو یا هر وسیله دیگری، به این معنی است که یکی از این وسایل برق دریافت نمی کند. اگر موتور خودرو نیز خاموش باشد، سیستم جرقه‌زنی موتور برق دریافت نمی کند. وقتی همه چیز روشن شد به این معنی است که در مدت زمان کوتاهی مشکل حل شده و برق به مدار برگشته است.

تعمیر برق و سیم کشی خودرو

امداد خودرو 786 دارای یک بخش تنظیم و تعمیر برق خودرو بعنوان یکی از خدمات منحصر بفرد خود می‌باشد. سیستم الکتریکی و باتری خودرو از مهم ترین و تاثیرگذارترین قطعات خودرو هستند. ماشین توسط سیستم جرقه زنی موتور راه اندازی می شود و کامپیوتر ماشین که با برق کار می کند وظیفه تنظیم و کنترل سطح سوخت، ایمنی و برخی امکانات رفاهی را در خودروهای مدل بالا بر عهده دارد.

سیستم روشنایی و استارت خودرو نیز به سیستم برق نیاز دارد. بنابراین سیستم برق خودرو شما تا انتهای جاده که قفل شده و دزدگیر فعال می شود کار می کند.

قطعات الکتریکی اصلی خودرو عبارتند از: باتری ها و جریان ها، حسگرهای اکسیژن، کویل ها، انژکتورها، سیم های شمع، رایانه های خودرو، لامپ های خودرو، چراغ های خودرو و …. باتری منبع تغذیه و ژنراتور اصلی خودرو است.

تعمیر برق خودرو بیشتر به قسمت اعظمی از موارد مربوط به خرابی خودرو مربوط می شود. برخی از علائم مربوط به خرابی سیستم برق خودرو، خرابی ناگهانی موتور به دلیل مشکل سیستم جرقه زنی، خرابی چراغ ها و سیستم صوتی، کم نور شدن چراغ خودرو، روشن شدن چراغ هشدار در کنار کیلومترشمار روی صفحه نمایش است. افت ولتاژ هنگام مصرف آمپر باتری، دیر روشن شدن خودرو و نشت اسید باتری.