تست دیاگ خودرو در محل در تهران

دیاگ خودرو

سیستم تست دیاگ خودرو ( عیب یابی خودرو ) با هدف تشخیص عیب خودرو ساخته شده است. به این ترتیب خطاهای نمایش داده شده توسط دستگاه نشان دهنده نوع قطعه یا قطعات معیوب است. به عبارت دیگر دستگاه دیاگ یک کدخوان محسوب می شود و کدهای ثبت شده در کامپیوتر خودرو را می خواند. در ادامه به ارائه انواع دستگاه های دیاگ خودرو و عوامل موثر بر قیمت دیاگ خودرو در محل می پردازیم.

تست دیاگ و عیب یابی خودرو در محل

دیاگ خودرو چیست؟

در میان پیشرفت‌های فراوان صنعت خودرو در دهه‌های اخیر، یکی از سودمندترین پیشرفت‌ها برای مصرف‌کنندگان و تعمیرکاران خودرو، کامپیوتری کردن قطعات خودرو است. با استفاده از نرم افزارهای مخصوص و ابزارهای دیاگ خودرو و عیب یابی کامپیوتر خودرو، می توانید عیوب موتور خودرو یا سایر قسمت های خودرو را مشخص کنید. ما برای حل این مشکل به پردازنده، سنسورها و ECU (واحد کنترل موتور) در خودرو مدیون هستیم.

هدف از دیاگ خودرو

در دیاگ خودرو ( تست دیاگ ماشین )، عیوب خودرو با استفاده از اطلاعاتی که کامپیوتر خودرو در اختیار کارشناس و مکانیک سیار قرار می دهد، شناسایی می شود. هر خودروساز سیستم دیاگ مخصوص به خود را دارد و بنابراین امکان عیب یابی همه خودروها وجود ندارد. دیاگ خودرو ابزاری برای یافتن ایرادات و مشکلات خودرو و موتورسیکلت است.

برای دیاگ و عیب یابی خودرو باید یک ابزار دیاگ به پورتی به نام obd متصل شود. درگاه obd در مکان های مختلفی مانند زیر کاپوت یا زیر داشبورد خودرو قرار دارد. پس از اتصال به پورت OBD، دستگاه‌های عیب یابی خودرو شروع به خواندن کدها از رایانه خودرو می‌کنند و آن کدها و اطلاعات را با استفاده از Wi-Fi یا بلوتوث به رایانه یا تلفن همراه ارسال می‌کنند. برای خواندن کدها باید برنامه خاصی روی موبایل یا تبلت نصب شود.

 نحوه دیاگ خودرو

گاهی اوقات افراد در طول سفر با مشکلاتی در خودروهای خود مواجه می شوند و نیاز به عیب یابی و رفع ایرادات قطعات خودرو دارند و بهتر است افراد قبل از مواجهه با چنین مشکلاتی دیاگ خودرو را انجام دهند و در نتیجه از ضرر و زیان جلوگیری کنند. سنگین تر شود.
در تست دیاگ ماشین، خودرو به دستگاه کامپیوتری متصل می شود و از طریق این دستگاه عیوب خودرو را تشخیص می دهند.

مزایای استفاده از سیستم دیاگ خودرو

مزایای استفاده از دستگاه عیب یابی خودرو توسط کسانی که روزها را در کارگاه بوده اند و نمی توانستند ایرادهایی در خودرو پیدا کنند، تشخیص داده شده است. بدون دیاگ خودرو در محل، سیستم و قطعات باید جدا شده و برای یافتن قسمت معیوب بررسی شوند. اما با یک ابزار تشخیص عیب یابی و دیگ خودرو و خدمات عیب یابی و تعمیر خودرو در محل ، نیازی به صرف زمان زیادی برای تشخیص مشکل و رفع مستقیم آن ندارید.

 

آیا می‌توانم دیاگ خودرو را خودم انجام دهم؟

اگر می خواهید در هزینه تعمیر و نگهداری صرفه جویی کنید، می توانید خودتان دیاگ خودرو خود را انجام دهید.
هنگامی که یک ابزار عیب یابی را به ماشین خود متصل می کنید و نرم افزار را اجرا می کنید، این دستگاه می تواند کدهای مشکل را بخواند و اغلب اطلاعات دقیقی در مورد مشکل به شما ارائه می دهد.

بهترین زمان برای تست دیاگ خودرو

برای تشخیص خودرو نیازی نیست منتظر روشن شدن چراغ چک موتور باشید. مکانیک های تخصصی خودرو می توانند از تست های تشخیصی خودرو برای تشخیص مشکلات خودرو استفاده کنند. با این حال، اکثر کارشناسان توصیه می کنند که حداقل سالی یک بار وسیله نقلیه خود را برای انجام تست تشخیصی به تعمیرگاه تخصصی خودرو ببرید.

دیاگ خودرو می تواند مشکلات کوچکی را که دیده یا شنیده نمی شوند شناسایی کند و به شما کمک کند از هزینه های بالای تعمیر خودرو جلوگیری کنید. (توجه داشته باشید که برخی از نقص های جزئی ممکن است باعث روشن شدن چراغ چک موتور نشود).

تست های تشخیصی ابزار بسیار مفیدی برای بازرسی خودروهای دست دوم ( دیاگ خودرو ) هستند. قبل از خرید خودروی دست دوم، از فروشنده خودرو خود بخواهید که دیاگ خودرو را توسط مجموعه‌های معتبر انجام دهد. اگر فروشنده اجازه این کار را ندهد، خودرو ممکن است معیوب باشد.

نکات لازم برای دیاگ خودرو

1. قبل از شروع تست دیاگ خودرو، ابتدا باید عیب یابی خودرو را انجام داده و پس از آن نسبت به رفع آن اقدام کنید.
2. تکنسین های واجد شرایط باید از قطعات با علامت گذاری صحیح استفاده کنند.

تشخیص عیب خودرو در محل دارای مزایا و مزایای متعددی است:
1. عیب یابی خودرو در محل به این معنی است که دیگر نیازی به مراجعه به تعمیرگاه ندارد.
2. باعث می شود افراد زمان کمتری را تلف کنند.
3. تشخیص خودرو در محل هزینه رانندگان برای رفتن به شهر برای خرید و تعمیرگاه ها را کاهش می دهد.

ابزار و لوازم مورد نیاز برای دیاگ خودرو

اگر در سیستم خطایی وجود داشته باشد یا اطلاعات به درستی کار نکند، ابزار تشخیص کد خطا را می خواند. اکنون تنها کاری که برای دیاگ خودرو باید انجام دهید این است که منبع مشکل را شناسایی کنید. برای این کار می توانید در اینترنت جستجو کنید یا از دفترچه راهنمای خودرو خود استفاده کنید

با این اطلاعات، می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید یک تشخیص در محل انجام دهید یا خیر.
هر کسی که بخواهد همه چیز را به دست خود بگیرد، معمولاً می‌تواند کدهای خطا را با یک ابزار تشخیصی پاک کند. اما مراقب باشید! ممکن است اتفاق بیفتد که یک کد خطای به ظاهر بی ضرر اهمیت زیادی برای خودرو داشته باشد یا بلافاصله همه کدهای خطا را پاک کنید.

با اکثر ابزارهای تشخیصی دیاگ خودرو هیچ نسخه پشتیبانی تهیه نمی شود و اقداماتی که انجام می دهید قابل بازگرداندن نیستند. این می تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد. بنابراین اگر مطمئن نیستید که آیا باید کد را حذف کنید یا دستورالعمل واضحی در وب سایت ندارید، بهتر است به یک تکنسین مورد اعتماد جهت دیاگ خودرو مراجعه نمایید.

البتهلازم به ذکر است که این اتفاق بسیار ناد خواهد بود، پس جای نگرانی نخواهد بود.

انواع دیاگ خودرو ( عیب یابی خودرو )

سیستم های دیاگ به دو دسته تقسیم می شوند: دیاگ های شرکتی و دیاگ های چند برند. دیاگ شرکتی یکی از مواردی است که توسط شرکت خودروسازی تولید می شود و مختص همان شرکت خودروسازی است. اما دسته دوم یک ابزار عیب یابی چند برند خودرو است که از کدخوانی و عیب یابی و برنامه نویسی ecu بسیاری از برندهای خودرو پشتیبانی می کند.

بهترین دستگاه دیاگ خودرو

بهترین تجهیزات دیاگ خودرو با ضریب خطای بسیار پایین، دیاگ شرکتی خودرو می باشد. زیرا این نوع تست دیاگ خودرو به طور خاص برای مدل خودروی مورد نظر طراحی شده است. اگر به دنبال بهترین ابزارهای عیب یابی خودرو پیچیده و لوکس هستید، به تعمیرگاه ها و مراکز معتبری که در تعمیر خودروهای پیچیده تخصص دارند.

مکانیک های خودروهای خارجی امداد خودرو 786 با استفاده از ابزارهای عیب یابی خودرو متخصص، مشکلات خودروهای خارجی را تشخیص داده و از آسیب جزئی به خودرو جلوگیری می کنند.

دیاگ خودرو در محل در تهران

دیاگ خودرو در محل یکی از خدمات ارائه شده توسط امداد خودرو 786 می باشد. عیب یابی خودروهای ایرانی و خارجی، تست قطعات موتور و قطعات الکترونیکی خودرو با کمک تجهیزات، تعویض قطعات فرسوده و معیوب ( تعویض لنت ترمز خودرو )، کارشناسی خودرو و خودیاری بخشی از خدمات امداد خودرو سیار در تهران می باشد. عیب یابی خودرو در محل در تمامی مناطق تهران توسط مکانیک های مجرب انجام می شود.

دیاگ خودرو در محل شامل چه مواردی می‌شود ؟

همانطور که قبلا توضیح دادیم دستگاه عیب یابی خودرو ( دیاگ خودرو ) با اتصال به خودرو اطلاعات را به کامپیوتر ارسال می کند. این اطلاعات در قالب کدهای ویژه ای است که متخصصان حرفه ای برای تشخیص و عیب یابی خودرو استفاده می کنند. این تصور غلط در مورد این دستگاه وجود دارد که برخی تصور می کنند دیاگ فقط برای قطعات موتور است.

در واقع، عیب یابی خودرو، قطعات خودرو را با دقت بالایی بررسی می کند. تمامی اجزای اصلی شامل: موتور خودرو، گیربکس، سیستم اگزوز، ترمز و … توسط بازرسی خودرو تست می شوند. مشکلات عملکرد موتور سوخت، هوا و خنک کننده، احتراق و مخازن گاز و هر گونه عیب با این روش به راحتی قابل تشخیص است.

محاسبه هزینه دیاگ خودرو در محل

در واقع قیمت دیاگ خودرو در محل با نرخ یکسانی تعیین نمی شود. هزینه دیاگ و عیب یابی خودرو بستگی به نوع خودرو، نوع دستگاه عیب یابی و سطح پیچیدگی کامپیوتر هر خودرو و البته میزان آسیب دیدگی و تعمیر خودرو دارد. برخی از تعمیرکاران هزینه عیب یابی رایگان خودرو را تبلیغ می کنند و تنها تا زمانی که مشکل مشخص شود هزینه تعمیر خودرو را دریافت می کنند.

دیاگ زنی خودرو و عیب یابی خودرو در تهران ( دیاگ خودرو در تهران )

خودروهای ایرانی مانند پراید، پژو 405 و 206، سمند و …. عیب یابی و همچنین کلیه خودروهای خارجی و چینی مانند لیفان و …. دیاگ خودرو و عیب یابی تخصصی توسط بهترین و مجرب ترین تکنسین های امداد خودرو 786 و مکانیک در محل انجام می شود کارشناسان ما می توانند برای مشاوره و اطلاع از هزینه عیب یابی خودرو با شما تماس بگیرند.

دیاگ خودرو سیار

عیب یابی یا دیاگ خودرو سیار یکی از خدماتی است که کار افراد را بسیار آسان کرده و دیگر نیازی به مراجعه مستقیم به تعمیرگاه های مکانیکی نیست. در روش عیب یابی خودرو در محل، کارشناسان و تکنسین های مجموعه امداد خودرو دستگاه ها را به خودروها متصل می کنند و ایراداتخودرو را شناسایی و سریعا رفع می کنند.