تنظیم موتور خودرو در محل در تهران

تنظیم موتور خودرو

تعمیر موتور ماشین ممکن است در طول عمر خود خراب شود و در نتیجه خودرو نیاز به تنظیم موتور خودرو در محل احتیاج دارد. از جمله مواردی که باعث آن می شود می توان به ساییدگی، مشکلات سنسور و سیستم برقی خودرو، مشکلات در واحد پمپاژ بنزین و … اشاره کرد. بنابراین بهتر است در اسرع وقت مشکل را شناسایی و حل کنید.

تنظیم موتور ماشین در محل در تهران

تنظیم موتور ماشین مجموعه ای از فعالیت هایی است که احتراق را کاملتر می کند و در نتیجه باعث کاهش کارایی موتور خودرو می شود. یک تعمیر موتور خوب باید یک تعمیر موتور پنج گازی داشته باشد.

بهترین زمان برای تنظیم موتور خودرو

در پاسخ به این سوال که خودرو چه زمانی نیاز به تنظیم موتور در محل دارد، باید گفت که با هر بار روشن کرذن سوئیچ، چراغ چک روشن می شود. اگر موتور خودرو سالم باشد و نیاز به تعمیر نداشته باشد، این چراغ پس از چند ثانیه خاموش می شود. اما چراغ چک که روشن می ماند می تواند یکی از مشکلات زیر را نشان دهد:

  • ایراد سیستم سنسورها
  • اشکال در ارتباط ECU
  • گسستگی ارتباط میان سنسورها و کامپیوتر ماشین
  • فعال شدن سوئیچ اینرسی
  • اشکال در سیستم ایموبلایزر

علائم تنظیم نبودن موتور خودرو

اگر هر یک از علائم و نشانه های زیر را در خودروی خود مشاهده کردید، به این معنی است که وقت آن رسیده است از خدمات تعمیر خودرو در محل استفاده نمایید. در صورت مشاهده علائم بالا باید سریعا موتور خودرو را تنظیم کنید تا بعداً دچار مشکلات احتمالی نشوید.

ریپ زدن خودرو

یکی از مهم ترین و ساده ترین راه ها برای تشخیص تنظیم نبودن موتور خودرو، ضربه زدن و لرزش موتور است. تکان دادن ناگهانی وسیله نقلیه شما در هنگام شتاب گیری یا موارد مشابه بسیار خطرناک است و می تواند باعث خرابی شود.

ماشین‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بتوانند در صورت لزوم و در صورت نیاز به طور موثر و قابل اعتماد کار کنند. علت خرابی ناگهانی خودرو کثیف شدن شمع، فیلتر بنزین و … می باشد.

چراغ اخطار جهت تنظیم نبودن موتور خودرو

چراغ های هشدار روی داشبورد خودرو به طور خاص طراحی شده اند و زمانی که خودرو روشن است، این چراغ ها نیز روشن می شوند، اما گاهی اوقات به دلیل مشکل در سیستم خودرو یا اجزای آن، این چراغ ها روشن می مانند. اگر این چراغ ها در حین حرکت خودرو روشن می مانند، در اسرع وقت نسبت به رفع مشکل اقدام کنید. ( تنظیم موتور خودرو در تهران )

چراغ‌های هشدار خودرو می‌تواند ناشی از چیزی ساده مانند سوختن لامپ عقب یا علت جدی‌تر مانند نقص در سیستم تحویل سوخت باشد. بهتر است فوراً یک مشکل کوچک را شناسایی و برطرف کنید تا از یک مشکل بزرگ و پرهزینه جلوگیری کنید.

مزایای تنظیم موتور خودرو در محل

تنظیم موتور خودرو در محل یکی از گزینه های محبوب بسیاری از دارندگان خودرو است. با خدمات تنظیم موتور سیار می توانید بدون مراجعه به تعمیرگاه مکانیک با مکانیک سیار موارد زیر را انجام دهید:

  • تعویض شمع‌ خودرو
  • تعویض فیلتر خودرو
  • تمیز نمودن سوزن انژکتور

تنظیم موتور خودرو در تهران

به طور کلی فرآیند تنظیم موتور خودرو باعث افزایش عملکرد و شتاب خودرو می شود. به همین ترتیب، مصرف سوخت و در نتیجه آلودگی محیط زیست نیز کاهش می یابد.
هنگام تنظیم موتور خودرو در تهران، درست مانند این کار در پمپ بنزین ها، ابتدا سیستم برق خودرو بررسی می شود و مشکلات برطرف می شود. سپس سیستم هوای خودرو بررسی و مشکلات برطرف خواهد شد. در مرحله آخر سیستم سوخت رسانی خودرو تعمیر می شود. برای این موارد می توانید از Device Diag کمک بگیرید.